Світ

Жителів Лондона змушують демонтувати кондиціонери у 40-градусну спеку: у чому причина

Деякі власники будинків у Лондоні змушені демонтувати кондиціонери у своїх приватних будинках через кліматичне законодавство, незважаючи на рекордне підвищення температури до 40 градусів і оголошений "червоний" рівень небезпеки. Як пише ziare.com, влада побоюється, що кондиціонери виділяють занадто багато вуглекислого газу, і заявила, що їх слід використовувати лише в "крайньому випадку".

Цей захід є частиною будівельних норм, які передбачають, що "активне охолодження" має дозволятися лише тоді, коли вичерпано всі інші методи "пасивного охолодження", такі як відкриття вікон або використання вентиляторів. При цьому постраждалим мешканцям замість кондиціонерів пропонують відкривати вікна та двері, щоб впустити свіже повітря.

Так, в одному з випадків мешканцю північного Лондона довелося назавжди демонтувати два кондиціонери, встановлені в задній частині його будинку. В одному з апеляційних розглядів домовласнику було запропоновано відкрити вікна та балконні двері своєї квартири на першому поверсі для "природної" вентиляції будинку. На обурення з приводу безпеки інспектори заявили, що ризик "не такий великий" і що вікна можна закривати на ніч.

Іншому мешканцю було наказано демонтувати три кондиціонери зі свого будинку, незважаючи на те, що він виконав усі вимоги щодо планування.

Інженери з кондиціонування повітря повідомляють, що їх викликали в кілька місць по всьому Лондону для демонтажу цілком справних пристроїв вартістю в тисячі фунтів стерлінгів.

Лондонські ради в місцевих районах уже намагалися жорстко обмежити використання кондиціонерів і застосовувати їх лише в крайніх випадках. Так, у плані місцевої влади для району Камден зазначено, що вони "не рекомендуватимуть використання кондиціонерів" через побоювання, що це збільшує "потребу в енергії" та робить "місцевий мікроклімат теплішим".

Спека в Європі – новини

Як повідомлялося, Європу охопила пекельна хвиля спеки. У Франції в деяких районах температура піднімалася до +43,8 °C, що вже призвело до десятків смертей. На цьому тлі в Парижі ввели тимчасову заборону на вживання алкоголю в громадських місцях.

Через надзвичайно високі температури залізничні компанії змушені зупиняти потяги. Водночас пасажирів закликали відмовлятися від некритичних поїздок на час екстремальних температур. Зокрема, у Німеччині пасажири, які забронювали квитки до 23 червня 2026 року на період з 25 по 30 червня 2026 року та бажають скасувати поїздку через посилення спеки, можуть зробити це безкоштовно.

Джерело: УНІАН